XXI wiek okresem, w którym to rynek laptopów jest niezwykle rozwinięty co sprawia, że zakup sprzętu, który będzie spełniać nasze oczekiwania może okazać się dość dużym wyzwaniem. Kupując laptopa warto to dobrze przemyśleć ponieważ nie jest to tani zakup. Podczas wyboru sprzętu należy zwrócić uwagę na szereg istotnych aspektów.

Procesor

XXI wiek okresem, w którym to rynek laptopów jest niezwykle rozwinięty co sprawia, że zakup sprzętu, który będzie spełniać nasze oczekiwania może okazać się dość dużym wyzwaniemKierowanie się jedynie wyglądem urządzenia jest zgubne i trzeba o tym pamiętać. To jak dobrze i wydajnie będzie działać nam laptop jest uzależnione przede wszystkim od modelu procesora, która znajduje się wewnątrz. To właśnie procesor stanowi rdzeń całego urządzenia i odpowiada za prędkość wykonywania wszelkiej maści zadań zlecanych przez użytkownika. Szukając modelu należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ilość fizycznych rdzeni oraz taktowanie zegara. Im te wartości są wyższe tym lepiej dla naszej mocy obliczeniowej. Nie mniej ważny jest również proces technologiczny oraz data wydania procesora. Nowsze typy mają zaimplementowane dodatki, które pozwalają jeszcze bardziej zwiększyć wydajność.

Drugim z podzespołów jest pamięć operacyjna RAM, w której to przechowywane są aktualnie wykorzystywane programy, pliki, a także sam system operacyjny. W tej materii istotna jest głównie ilość owej pamięci oraz jej rodzaj. Minimum stanowi 8 GB co jest już absolutnym standardem poniżej którego nie warto schodzić. W tym miejscu warto również sprawdzić czy laptop posiada dodatkowy slot na kolejną kość co pozwoli w przyszłości rozszerzyć ten parametr.

Jakiego laptopa wybrać?

Na rynku nie brakuje dobrych urządzeń, które sprawdzą się w biznesie czy pracy. Potrafią one zaoferować naprawdę dobrą wydajność. Jednym z takich laptopów jest HP ProBook 650 G5 (https://www.kuzniewski.pl/k4495,laptopy-hp-probook-probook-650-probook-650-g5.html). Urządzenie to odznacza się przede wszystkim bardzo wydajnym CPU. Intel Core i7 7820Q posiada cztery fizyczne rdzenie, które taktowane są zegarem o wartości 2,9 GHz. Jest to taktowanie bazowe, które może wzrosnąć pod obciążeniem nawet do 3,9 GHz. Takie zestawienie pozwala uzyskać zadowalającą moc obliczeniową, co sprawia, że urządzenie sprawdzi się podczas najbardziej wymagających prac.

Na pokładzie HP ProBook 650 G5 można ponadto odnaleźć 16 GB szybkiej pamięci DDR4 taktowanej wartością 2400 MHz. Może zostać ona rozszerzona aż do 32 GB co zdecydowanie robi wrażenie.

Obraz StockSnap z Pixabay