Laptopy biznesowe bez cienia wątpliwości są urządzeniami, które są w znacznym stopniu ułatwić pracę, ale również przydają się podczas wyjazdów służbowych czy spotkań biznesowych. Nie mniej bogata oferta tych urządzeń na rynku sprawiła, że dobór sprzętu, który będzie odpowiadał naszym wymaganiom jest nie lada wyzwaniem. Jednym z laptopów, który idealnie wpisuje się w schemat wydajnego sprzętu biznesowego jest HP ProBook 640 G5. Czym cechuje się to urządzenie?

Parametry laptopa

Laptopy biznesowe bez cienia wątpliwości są urządzeniami, które są w znacznym stopniu ułatwić pracę, ale również przydają się podczas wyjazdów służbowych czy spotkań biznesowychJednym z kluczowych aspektów podczas wyboru jakiekolwiek sprzętu jest jego wydajność, a co za tym idzie komfort użytkowania. W przypadku HP ProBook 640 G5 podzespoły, które znalazły się wewnątrz idealnie sprawują się podczas pracy. Najważniejszym z nich jest procesor. W tym wypadku na pokładzie można odnaleźć jednostkę Intel Core i5 8250U. Jest to czterordzeniowy model niskonapięciowy, który cechuje się dość niskim taktowaniem zegara bo zaledwie 1,6 GHz. Jednakże w momencie bardziej wymagającej pracy by zwiększyć moc obliczeniową wartość ta może wzrosnąć nawet do 3,4 GHz. Takie połączenie pozwala z jednej strony uzyskać bardzo dobrą wydajność gdy jest ona faktycznie potrzebna, a z drugiej zaś strony procesor ten jest energooszczędny ze względu na mniejszy pobór mocy.

Kolejnym z podzespołów, o którym koniecznie trzeba wspomnieć jest pamięć operacyjna RAM. W modelu HP ProBook 640 G5 można znaleźć 8 GB szybkiej pamięci DDR4 taktowanej wartością 2400 MHz. Ponadto dostępny jest jeszcze jeden slot na kość pamięci, dzięki czemu może zostać ona rozszerzona do maksymalnie 32 GB.

Świetne połączenie wydajnego procesora ze sporą ilością szybkiej pamięci operacyjnej RAM zapewnia naprawdę dobre osiągi oraz wysoką moc obliczeniową.

Użytkowość

Nieco więcej uwagi należy poświęcić także cechom typowo użytkowym, które znalazły się w laptopie. Pierwszym z nich jest 14 calowa matryca wyświetlająca obraz w rozdzielczości FULL HD. Takie połączenie zapewnia ostry i przejrzysty obraz, a samo odwzorowanie kolorów także stoi na wysokim poziomie. Jak na laptopa z półki biznesowej przystało HP ProBook 640 G5 może pochwalić się również eleganckim i dobrze stonowanym wyglądem, a ponadto jego rozmiary także są niewielkie co zdecydowanie pomaga go przenosić w dowolne miejsce.

Obraz William Iven z Pixabay