Sprawdzając listę nowych laptopów biznesowych, które pojawiły się w tym roku na rynku, znajdujemy model Lenovo ThinkPad T490. Czy jest warty uwagi? Postanowiliśmy sprawdzić tą kwestię. Recenzję zaczniemy od tego, że sklasyfikujemy laptopa jako biznesowego. Podzespoły jakie w nim występują będą sprawiały, że sprzęt dobrze nada się do wykorzystania w biurze. Sprawdzamy więc jaka to konfiguracja.

Procesor i pamięć

Sprawdzając listę nowych laptopów biznesowych, które pojawiły się w tym roku na rynku, znajdujemy model Lenovo ThinkPad T490Do komputera dobrano procesory z rodziny Intel Core i5 lub i7. Można więc liczyć na to, że będzie to bardzo szybki sprzęt. Rodzina tych procesorów może posiadać nawet sześć rdzeni w topowych modelach, natomiast prędkości zbliżają się do progu 4.50 GHz. Nie gorzej jest, jeśli chodzi o ilość pamięci. Lenovo ThinkPad T490 będzie miał płytę główną obsługującą aż do 48 GB RAM. Jest to wynik bardzo przyzwoity, biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia ze sprzętem biznesowym. Jeśli ktoś zakupi to urządzenie, na pewno będzie mógł być zadowolony przez długie lata, ponieważ gdyby zaczęło brakować w komputerze mocy, to po prostu będzie można dołożyć więcej pamięci.

Bateria i dysk

Kolejne rzeczy, na które warto zwrócić uwagę w przypadku tego komputera, to bardzo pojemna bateria. Ma ona 50 watogodzin (Wh), co sprawia, że laptop będzie mógł nieprzerwanie pracować aż przez 16 godzin. Oczywiście mówimy o sytuacji, gdy włączymy tryb oszczędzania energii, jednak procesory Intel Core (https://www.intel.pl/content/www/pl/pl/products/processors/core.html) już z zasady są jednostkami bardzo energooszczędnymi. Co warto jeszcze zaznaczyć, Lenovo ThinkPad T490 wyposażony został w technologię Rapid Charge, która pozwala na naładowanie akumulatora od 0% do 80% pojemności w godzinę czasu. Będzie to na pewno świetna wiadomość dla tych, którzy rzadko mają dostęp do gniazdka elektrycznego.

Nie da się też pominąć kwestii dysku twardego. W komputerze będzie można umieścić jednostkę mającą maksymalnie 1 terabajt danych, czyli aż 1024 GB. Będzie to dysk typu SSD, a więc bardzo szybki i jednocześnie bezpieczny. Podsumowując, Lenovo ThinkPad T490 wydaje się być naprawdę mocnym konkurentem na rynku i z pewnością niejeden klient biznesowy będzie zachwycony pracą na takim sprzęcie.

Obraz z psref.lenovo.com