Lenovo ThinkPad P1 2 gen. to druga odsłona biznesowej stacji roboczej, która swoją pierwszą premierę ujrzała na początku roku 2018. W drugiej generacji będziemy mieli okazję skorzystać z nowych matryc 4K, mobilnych 8-rdzeniowych procesorów Intel Core i9 oraz skutecznej łączności Wi-Fi 6. Mobilna stacja robocza przeszła szereg testów wytrzymałościowych, a niedługo później otrzymała kilkanaście certyfikatów potwierdzających jej niezawodność w najbardziej wymagającym środowisku graficznym.

Lenovo ThinkPad P1 2 gen. – Wytrzymałość, mobilność i wydajność w jednym

ThinkPad P1 w drugiej generacji można określić jako jedyny w swoim rodzajuThinkPad P1 w drugiej generacji można określić jako jedyny w swoim rodzaju. To idealne połączenie cech takich jak wytrzymałość, mobilność i wytrzymałość. Producent postawił nie tylko na wysokie osiągi, ale też niewielkie wymiary (36,1 cm x 24,5 cm x 1,7 cm), dopasowanie do zindywidualizowanych potrzeb i preferencji. Matryca o przekątnej 15,6-cala doskonale sprawdza się w pracy z grafiką, przy administrowaniu w IT i architekturze z programami takimi jak AutoCAD. Wyrazistość, pełnia barw i jasność kolorów na dotykowej matrycy OLED (4K) pozwalają na dostrzeżenie nawet najdrobniejszych szczegółów.

W kwestii komponentów, w P1 2 gen. znajdziemy do 64 GB pamięci DDR4, aż do 4 TB fizycznej pojemności na dyskach NVMe SSD łączonych za pomocą RAID 0/1, grafikę NVIDIA Quadro T2000 oraz najnowszą generację procesorów od Intela – generacja 9 – do wyboru i7/i9/Xeon.

Mobilna stacja robocza ThinkPad P1 2 gen. wyposażona jest w solidny moduł Wi-Fi 6 pozwalający na przesył nawet 9,6 gigabajta danych na sekundę. Pomocna okazuje się bateria 80 Wh pracująca przez 13h z funkcją RapidCharge pozwalającą na szybsze naładowanie. Zabezpieczenia w postaci dTMP 2.0, zasłonki ThinkShutter i czujnka linii papilarnych Match-on-Chip zapewniają łatwość przechowywania haseł i poufnych informacji. Białe podświetlenie LED klawiatury ułatwia poruszanie się po interfejsie systemu Windows 10 w trudniejszych warunkach. Dodatkowa odporność na zalanie daje gwarancję bezpieczeństwa w szczególnych sytuacjach.

 

Obraz autorstwa kuzniewski.pl