Wybór laptopa biznesowego, który będzie oferować wydajność na wysokim poziomie oraz będzie posiadać elegancki i stonowany design jest nie lada wyzwaniem. Wynika to z faktu, że na rynku dostępne są aktualnie setki modeli laptopów, przy czym część z nich może okazać się po prostu pułapką. Jak więc dobrać laptopa by być z niego zadowolonym?

Podzespoły urządzenia

Wybór laptopa biznesowego, który będzie oferować wydajność na wysokim poziomie oraz będzie posiadać elegancki i stonowany design jest nie lada wyzwaniemPierwszym, a zarazem fundamentalnym elementem, na który trzeba spojrzeć są podzespoły znajdujące się w laptopie. Kluczowym z nich jest oczywiście procesor, którego moc obliczeniowa jest najważniejsza. Dobry i wydajny procesor musi cechować się przynajmniej czterema fizycznymi rdzeniami. Na uwagę zasługuje również taktowanie zegara, które nie powinno z reguły być mniejsze niż 2,5-3 GHz. Wyjątek stanowią procesory niskonapięciowe.

Kolejnym podzespołem jest pamięć RAM, której ilość nie może być mniejsza niż 8 GB. Taka ilość na aktualne realia jest wystarczająca jeśli chodzi o prawidłowe działanie programów, jak i samego systemu operacyjnego. W niektórych z laptopów można znaleźć także dedykowane karty graficzne, które są w stanie dodać sporo mocy obliczeniowej. Wynika to przede wszystkim z faktu odciążenia procesora.

Jaki model wybrać?

Jednym z ciekawszych modeli laptopów biznesowych jest Lenovo ThinkPad L490 (https://www.kuzniewski.pl/k4346,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-l-thinkpad-l490.html). Laptop ten cechuje się przede wszystkim wydajnym procesorem Intel Core i5 lub i7 w zależności od potrzeb. Oba modele należą do serii Whiskey Lake. Jednostka z Intel Core i5 na pokładzie charakteryzuje się czterema rdzeniami, gdzie taktowanie wynosi 1,6 GHz. Jednakże procesor ten jest modelem niskonapięciowym co oznacza, że w razie potrzeby jego taktowanie może wzrosnąć do maksymalnie 3,9 GHz.

Nie można również przejść obok pamięci RAM. W Lenovo ThinkPad L490 zastosowano najnowsze kości DDR4 taktowane 2400 MHz. Domyślnie w laptopie znajduje się 8 GB pamięci, która może zostać rozszerzona aż do 32. Urządzenie to zostało również wyposażone w szybki dysk SSD, który bardzo sprawnie obsługuje wszelkiego rodzaju programy czy prace z plikami.

Podsumowanie

Reasumując, Lenovo ThinkPad L490 jest urządzeniem wprost stworzonym do biznesu. Wynika to przede wszystkim z jego dużej wydajności, co przekłada się na komfort pracy. Ponadto laptop może pochwalić się eleganckim designem i spasowaniem wszystkich elementów.

 

Obraz z lenovo.com