Czy zdarzyło Ci się marzyć o komputerze, który idealnie sprawdzi się w roli komputera domowego bądź biurowego? A może Twój obecny komputer zaczyna być coraz bardziej wolniejszy i poważnie zastanawiasz się nad zmianą swojego sprzętu na coś nowszego? Jeszcze niedawno miałem podobny problem, gdyż mój mobilny komputer pełni rolę zarówno komputera domowego, na którym gram w gry bądź oglądam filmy, a także pracuje będąc w podróży wykorzystując jego mobilność i możliwość pracy zdalnej. Wahając się nad wieloma modelami często różnych producentów, postawiłem na model, który najbardziej odpowiadał moim preferencjom. Moim wyborem był laptop Dell Latitude 5400.

Niecodzienny wybór systemu

Każdy laptop, który został zaprojektowany przez Della charakteryzuje się niezwykłym pięknej jak i dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół, jest widoczny w każdym modelu LatitudeW swoim życiu niejednokrotnie potrafię zaskoczyć każdą osobę. W przypadku systemu operacyjnego swojego laptopa nie mogło być inaczej, dzięki możliwości, jaką daje nam firma Dell. Laptop z serii Latitude miał do wyboru system giganta z Redmond, czyli system Microsoftu a także system Ubuntu, który w doskonały sposób pozwala wykorzystać pełnie możliwości sprzętowych, jaka drzemie w tym niepozornym laptopie. Z racji swojej pracy jak i osobistych przyzwyczajeń, postawiłem na system Ubuntu, który tylko w niewielkim stopniu został przeze mnie dostosowany.

Sprzętowe ciekawostki

Laptop Dell Latitude 5400 już w sklepie sprawiał wrażenie potężnej konfiguracji, która doskonale będzie spełniać największe wymagania każdego profesjonalisty.

Pierwsze, co rzuca się w oczy to wysoka wydajność komputera, która jest wynikiem wielu zabiegów. Wykorzystanie cztero-rdzeniowych procesorów firmy Intel, pozwalają cieszyć się nienaganną szybkością pracy w aplikacjach, które wymagają skomplikowanych obliczeń z wykorzystaniem potęgi procesora.

Pozytywnym zaskoczeniem, zaprezentowanym przez producenta jest czynnik linii papilarnych, z którym dotychczas miałem styczność jedynie w telefonie. Dzięki temu niezwykle prostemu urządzeniu, każda osoba będzie mogła w prosty sposób zapomnieć o hasłach i pozwolić nieco odpocząć swojej pamięci i algorytmowi, na podstawie którego tworzymy hasła.

Design della

Niezwykłym zaskoczeniem jest stylistyka Della. Porównując wiele modeli konkurencyjnych firm, zdecydowałem się na wybór modelu Latitude z powodu klasycznego wykończenia z aluminium, dzięki czemu laptop nabiera nowego, nowoczesnego charakteru.

Obraz StockSnap z Pixabay